Troket finalja Argjentinë – Brazil: Formacionet e mundshme

Sport

Nëse Europian në mënyrë logjike magjeps turmat në shtëpi, në anën tjetër të Atlantikut, tifozët e futbollit do të shijojë një finale të shenjtë për kompeticionin e tyre kontinental (Copa America). Nuk ka dyshim që në Europë, gjatë mëngjesit të së dielës (nga ora 02:00 e mëngjesit), shumë sportdashës do të kenë sytë tek kjo superpërballje .

Një finale ku logjikisht priten me padurim dy futbollist: Neymar dhe Lionel Messi. Të dy nuk e kanë fituar kurrë këtë trofe, dhe në rastin e argjentinasit,  koha po përfundon. Si Messi ashtu edhe Neymar kanë bërë paraqitje fantastike deri më tani, dhe të dy miqtë janë të etur t’u dhurojnë bashkatdhetarëve të tyre një moment të madh gëzimi.

Individualitetet në formë

Scaloni do të vendos Emiliano Martinez, fantastik në këtë Copa, në katërkëndëshin e portës. Mbrojtja do të përbëhet nga Molina, Otamendi, Pezzella dhe Tagliafico. Në mesfushë do të gjejmë një dyshe të bukur të përbërë nga ish-futbollisti i PSG-së Gio Lo Celso dhe lojtari i ri i Atletico-s Rodrigo de Paul, me Guido Rodriguez pas tyre, në një rol më mbrojtës. Përpara, Lionel Messi do të shoqërohet nga zbulimi i ri i këtij kompeticioni Nico Gonzalez dhe Lautaro Martinez.

Nga ana tjetër, Brazil do të luaj me Ederson në portëdhe një dyshe të njohur para tij: Marquinhos dhe Thiago Silva. Danilo dhe Renan Lodi luajnë në krah, ndërsa mesfusha do të përbëhet nga Casemiro, Fred dhe Lyonnais Lucas Paqueta. Në sulm, Neymar do të shoqërohet nga Everton dhe Richarlison.

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?