Shpërthen droga gjithandej/ Parcela të shumta në Lumin e Vlorës

Aktualitet

Një operacion anti-kanabis po zhvillohet ditën e sotme në zonën e njohur si Lumi i Vlorës ku policia ka konstatuar disa parcela të mbjella me kanabis.

Burime i thanë Dosja.al, se disa parcela janë konstatuar edhe në fshatrat Gusmar e Mazhar.

Featured image of article: Drogë në Gusmar dhe Mazhar, zbulohen parcela të mbjella me kanabis në Lumin e Vlorës, policia zbarkon në terren, digjen disa parcela (DETAJET)

Në krye të operacionit janë drejtuesit e Komisariatit të Vlorës, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka të arrestuar.

Parcelat janë zbuluar nga monitorimi me dron që është bërë nga ajri përgjatë ditëve të fundit me qëllim zbulimin dhe goditjen e kultivuesve të lëndëve narkotike.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?