Basha: Autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE

Aktualitet

Lulzim Basha ka reaguar pas sulmit të Edi Ramës ndaj BE-së, se gjoja këta të fundit janë në depresion, prandaj nuk pranojnë Shqipërinë.

Basha shkruan se ‘autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE për mungesën e përparimit’.

Reagimi i Lulzim Bashës në Twitter:

Ishte një kohë  kur zyrtarët e BE-së si Reinhard Priebe folën për shkeljet e autokratëve të Ballkanit mbi Demokracinë dhe Sundimin e Ligjit dhe Kryeministrat e Ballkanit dhe kolegët e tyre u drodhën, reflektuan ose u larguan me votë.

Duket se për momentin tavolinat janë kthyer.

Autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE për mungesën e përparimit, në vend të goditjeve të tyre të tmerrshme ndaj demokracisë dhe sundimit të ligjit.

Të flasësh me zë të lartë dhe të veprosh kundër autokracisë është mënyra e vetme për të mbrojtur demokracinë dhe aspiratat e njerëzve në Ballkanit Perëndimor.

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?