Erjon Braçe sulmon Bashën dhe Metën për masakrën e Velipojës

Aktualitet

Postimi i zv.Kryeministrit Erjon Braçe për masakrën e Velipojës:

30 VITE QE NA MBYTEN ME:

PRIVATI E MENAXHON ME MIRE ATE QE ESHTE E SHTETIT!

Keshtu thone per tokat shteterore,

keshtu thone per kullotat, keshtu thone per pyjet,

keshtu thone per ujrat, keshtu thone per bregun,

keshtu thone per detet e liqenet, lumenjte;

Keshtu thane per fabrikat dhe i shkaterruan,

keshtu thane per hidrocentralet dhe i shiten,

keshtu thane per ndermarrjet bujqesore, serat ne to dhe

i rrafshuan, keshtu thane per bregdetin dhe e mbollen me ndertime pa leje, vazhdojne akoma;

Keshtu thane edhe per plazhet dhe

thjesht i zaptojne duke treguar forcen me shtetin e njeri tjetrin;

Edhe kur i marrin me leje i vene cmimin e luksit nje cadre apo pa turp ja shesin te tjereve duke bere si zot me bregun e shtetit!

TANI ESHTE KOHA QE SHTETI TE MARRE ATE QE KUDO NE BOTE ESHTE E SHTETIT, ATE QE ESHTE PUBLIKE,

TA MENAXHOJE NE NJE MENYRE, E VETMJA:

TE SHERBEJE PER QYTETARET,

VENDAS E TE HUAJ, SI KUDO!

Pjesa tjeter ka te bej me ate qe thashe dy muaj te shkuar;

BETEJA ME ARMET DHE TE ZOTET ESHTE CESHTJE VULLNETI E INSTITUCIONEVE NGA POLICIA TEK PROKURORIA E GJYKATA; LIGJI ESHTE, I ASHPER MADJE!

Nderkohe, lexova postimet e dy udheheqesve te larte qe jetojne brenda ketij realiteti, madje jane mbreter te tij;

JANE PJESE E URREJTJES DHE GRABITJES KOMBETARE NDAJ GJITHCKAJE PUBLIKE,

NE FILLIM NE QERRET E TANI NGA HAMALLAJ NE LALEZ!

Sarajet e tyre flasin dhe nga sarajet e tyre nuk bejne dot gjyq!

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?