Ricky Martin/ ‘Sa e pashë thashë do martohem me të’

Aktualitet

 Këngëtari i mirënjohur Ricky Martin tashmë prej kohësh është deklaruar publikisht homoseksual dhe lumturisht i martuar me artistin sirian-suedez Jwan Yosef.

Në një intervistë të dhënë së fundmi për ‘People‘ ai është shprehur se pasi doli hapur si homoseksual ai ndjehet më i lirë dhe i qetë me veten.

Shikoni, unë jam një libër i hapur. Unë nuk fsheh asgjë në ditët e sotme. Ne nuk jemi në pritje të ëmbël. Tani për tani, kemi 4 fëmijë pothuajse dy çifte binjakësh pasi Lucia dhe Renn janë vetëm nëntë muaj larg.’- u shpreh Martin.

Ai tregon se u njoh me partnerin e tij, artistin sirian-suedez Jwan Yosef, 37 vjeç, në Instagram në 2016, dhe fillimisht ishte thjesht për të folur për artin. Ai tha se foli me të për 6 muaj dhe pas këmbënguljes së tij ata u takua.

Sa e pashë thashë me vete, o zot, unë do martohem me të. Ai është njeriu më romantik që kam takuar ndonjëherë. Ai ankohet se unë kurrë nuk këndoj për të. Por ai është një valltar i mirë. Unë e quaj atë Shakira!“- tha Martin.

Dasma e tyre në vitin 2017 ishte një vendim i minutës së fundit kur ata e kuptuan që të dy familjet e tyre ndodheshin në qytet. Martin tha se ishte gjithçka instinktive.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?