Tik-Toku, i mafies dhe kryetarja e Gjykatës

Aktualitet

Nga Sokrat Turtulli

Mos u habisni me imazhet e kryetares se gjykates se Elbasanit. Ky eshte imazhi i gjithe kesaj kaste politike qe drejton me vota bandash kete vend prej 8 vitesh. Eshte fytyra e vertete e reformes sorosiane dhe e milionave te hedhura nga nderkombetari i rruges se elbasanit. Pothuaj ne cdo postim ajo kishte ne sfond me tinguj dhe fjale vec “jam mafia-mafia”.

Thjesht ajo po thote nje te vertete te madhe per kete vend ku jetojme dhe presim te gjykohemi. Mos prisni qe ajo te flase me gjuhe tjeter, kur dihet fare mire qe, edhe ne qytetin ku ajo drejton sistemin e drejtesise, votat u masakruan nga mafia. Nga ajo mafie qe shpartalloi drejtesine gjasme per reformim do presesh vetem veprime mafiozesh te zhytyr ne lluks dhe botoks.Eshte e cuditshme pse habiteni kaq shume nga perdredhjet e saj ne zyre dhe nga ana tjeter harroni lluksin dhe gjithe botoksin e fytyres se vertete te rilindjes dhe te atyre te cileve e kane vene ne ate post pikerisht per keto kushte qe plotesonte.

Harruat gjuhen vulgare te kryeministit te saj, harroni kercenimet me prerje gjunjesh ndaj gjyqtareve te tjere nese ata nuk jepnin vendime ne favor te tij, apo me keq akoma ne mbulimin e pothuaj gjithe organeve drejtuese te gjyqesorit me sigurimsa te kohes se diktatures?

Kjo eshte fytyra e vertete e refromes ne drejtesi qe nuk duhet t’ju habise me. Jetoni dhe bindjuni mafies, pasi kur ju e kishit kete te drejte per ta ndryshuar dhe rrezuar me vote, u blete per 50 mije lek duke e shit ate dhe nderin e familjes tuaj, pikerisht tek kjo kaste mafie qe sot sundon kete vend me ndihmen e mafies nderkombetare.

Ndaj heshtni dhe bindjuni…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?