Pas takimit me Haradinaj, Kurti pret në zyrë Liderin e LDK-së

Rajoni

 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet me liderin e Lidhjes Demokratike të Koovës, Lumir Abdixhikun.

Takimi pritet të mbahet në orën 11:00, dhe pritet që të diskutohet për çështjet e rëndësishme të Kosovës, ndërto edhe dialogun Kosovë-Serbi.

Një ditë me parë, Kurti i takua me Haradinajn, ku mes tyre u diskutua dialogun Kosovë-Serbi, për të cilin Haradinaj, i kërkoi që të përfshihet edhe SHBA-ja në dialog. Haradinaj gjithashtu shprehu se do të bashkëpunojë gjithmonë me qeverinë për çështjet me rëndësi për Kosovën.  

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments