Komentuesit “masakrojnë” ambasadoren me komente.

Aktualitet

Pas intervistes se mbremshme ne Opinon me gazetarin Blendi Fevziu te ambasadores amerikane, ka qene kjo e fundit qe diten e sotme ka hedhur nje status rreth kesaj interviste. Ajo qe vihet re tek komentues te shumte, eshte gjuha e perdorur ndaj saj duke e akuzuar ate si te lidhur me qeverine e krimit.

Ja disa prej komenteve te shumta :

 • Durres Sitikjo tregone se jane mbrojtia e krimit hajduteve gangsterave mostrave dhe e llumit
 • Artan ImeriZhgënjimi jeni ju shqiptaret duhet të zgjohen dhe të kërkojë largimin tuaj nga Tirana një njeri që përkrah krimin është më kriminel se ai që e bën duhet një peticion drejtuar presidentit të SHBA për largimin tuaj
 • Merita Kaculi BogdaniPo po detyra jote eshte te hipesh ndrageten veliaj e rama ne anijen luftarake per tju treguar shqiptareve se me ke bashkepunoni, mbase per interesa te SHBA por kurre te shqiptareve…deformimi i zgjedhjeve per ju nuk kane rendesi …rendesi per ty ka te detyrosh opoziten te hyje ne parlament edhe pse ai parlament eshte i shkaterruar pa nisur…te bejne pershtypje tre mamdate te Tom Doshit, si u moren ato??? ….me vjen keq por kjo nuk eshte ajo qe shqiptaret kane pritur nga SHBA gjithmone duke u bazuar ne fjalen tende qe perfaqeson ate….ju duhet te ngrinit alarm kim dhe mos u proncoheshit per pranimin e zgjedhjeve pa u certifikuar nga OSBE ODIR ku dhe pergaqesuesja juaj ne kete organizem i dha grusht surratit zgjedhjeve…..ju me mbeshtetjen qe i beni drejtuesve tone te korruptuar i kemi kthyer ne mostra politike…..ne ambasaden tuaj zonje punojne ish komuniste, socialiste e ish sigurimsa te shtetit me diktatorial ne evrope si ky yni…zhgenjim total me ju…si mund te pranoni keto lloj zgjedhjesh ju qofshi…amerikanet do te kishin hyre me arme ne parlament dhe do t’i kishin nxjerre si minj nga salla.kurse ketu ju doni te detyroni opoziten te hyje ne parlament e te njohe nje kryeminister mafioz….keni tete vite qe beni kete gje…zgjedhjet e lira jane baza e demokracise te tjerat jane e derivate..si mund te njihni ju zgjedhjet kur ato jane akoma ne proces ankimimi..kur spak as para as pas zgjedhjeve nuk ka nderrmare asnje hap per te nxjerre fajtoret e deformimit te votes ..si mund te pranoni ju zgjedhjet e kryera nga personazhete dosjeve te zeza te vjedhjes se votave 394 dhe 189… jo zonje lerini shqiptarrt ta gjejne vete rrugen se si fitohet demokracia pasi rruga qe ju i tregoni eshte e gabuara ..ti mbroje intersat e e amerikes por jo ne kurriz te shqiptareve qe po braktisin vendin perdite e me shume nga neodiktatura qe ju po na servirni.
 • Piro NaseQofshi e bekuar ambasadore. Pa ju Shqiperia do ishte cerdhe e korrupsionit krimit te organizuar dhe atij zgjedhor. Marshi nga ditet e shqiptareve.4
 • Shpetim XhindoliOh Kimete me bere te kem dashuri per Lenka Cuko ti je cope komuniste qe dhe Koreanet e Veriut ta kane ziline po ti spaske turp ai i the ti liderit te opozites qe topi eshte ne fushen tende u be marrveshja dhe palloshi e prishi marveshjen pa ju dridhur qerpiku dhe ti nuk hape gojen fare dhe kur Meta beri mitingun dhe vuri flamurin Amerikan ti direkte dole dhe the ne nuk dime gje ike moj plere qe je bo bythe e breke me komunistat turp te kesh2
 • Riza DaciKurre nuk besoj qe SHBA mbeshtesin mbjelljen e kanabisit.Kurre nuk besoj qe SHBA lejojne nje vend te behet pista e droges qe vjen nga Amerika Latine.Kurre nuk besoj qe SHBA vleresojne Rakipa,Dosha,Tahira,Xhafa qe jane te skeduar si kupola droge Kurre nuk besoj qe SHBA mbeshtet korrupsionin,kurre nuk besoj qe SHBA mbeshtesin zgjedhje ku nje votues voton nga 5-19 here.Kurre SHBA nuk e shkermoq Drejtesine ne nje vend.Ju e dini qe SHBA(Dep.Shetit eshte busy me ceshtje te medha boterore dhe ju e dini kete),ndaj e mesuar deri ne detaje nga paraardhesit shikoni vetem interesin tend personal.A ben nje Ambasadore ne nje vend tjeter foto erotike me Kryetarin Bashkise Kryeqytetit?A e nderron shallin nga sinetik ne mendafsh aq shpejte sa e nderruat ju?A shkon nje Ambasadore ne jahte luksoze me bos biznesi?Jo Ambasadore nese Opozita njeh zgedhjet dhe ju pret ju ne zyre,paste faqen e zeze1
 • Sokrat TurtulliA ben vaki ne vendin tend qe nje person te votoje 70 here o ambasadore qe na the te votojme kunder krimineleve dhe ishe vete e para qe u perqafove me ta? Leqe cfare them une. Kete radhe ne amerike votuan dhe te dvekurit…ka dhe me kaq se ketu.1
 • Ana GentaDetyra jote eshte te mbrosh te drejten dhe te mbash pozicionin tend.E mos te fusesh hundet kudo, te mos besh xhiro me jahte, te besh punen qe te takon, te mos korruptohesh e keshtue radhe!Dhe mbi te gjitha teos na japesh urdhra dhe mos te te genjeja mendja se je Zoti!S’ke turp!4
  • Pëlqej
  •  · Përgjigju
  •  · 13min
 • Hane DeromemajPo moj zonj . Po rezultati juaj esht luft te pa epur per kedo qe i ben qeverris se Edit opozit . Sy mbyllur per dosjet e rilindasve qe vjedhin diten ne drek me ligj . Sy mbyllur per diktaturen qe po istalohet avash avash ne syrin tuaj . Se mbylli syt Amerika dhe deshi ajo u istalua diktatura e Enverit per 50 vjet . Se do Amerika vidhen zgjedhjet dhe ju prap po e beni nje sy qorr e nje vesh shurth si gjithmon .
  • Pëlqej
  •  · Përgjigju
  •  · 9min
 • Alfred FetoFaleminderit SHBA per trajnimin tim te gjate rreth vitit 2000 nga NDI, per fushatat elektorale dhe zhvillimin e Partive politike ne programin ZH.U.P.Zgjedhjet duhen te shihen para dates se zgjedhjeve, ne diten e zgjedhjeve dhe proçesin e ankimimit zgjedhor duke perfshire edhe organet e drejtesise.Faleminderit per mbeshtetjen !
 • Romeo NazarkoTe siguroj qe Shtetet e Bashkuara te Amerikes jo vetem qe kane mardhenie te mira por dhe do te kene mardhenie te mira me cdo drejtues, qofte i PD apo i PS sepse jemi ne Shqiptaret te mire per Amerikanet. Jemi ne qe i veme ne presion drejtuesit tane te sillen mire me ju dhe kete e ka vertetuar kur ka ardhur Bushi i madh ne Shqiperi. Ajo qe do kerkoja nga Ambasadorja eshte qe te mbaje nje standart ose te perzihet ne punet e brendeshme dhe ti shkoje deri ne fund ceshtjeve, ose te na lere ti zgjidhim vete gjerat sic dime ne. Garancia qe morrem ne si qytetare dhe taksapagues para zgjedhjeve, nepermjete qendrimeve te Ambasadores ishte qe ketu do kishte nje proces te rregullt zgjedhor, se ta dinim keshtu nuk do shkonim ne kutite e votimit fare. Nje gje eshte e sigurte, qe po te donte Ambasada Amerikane proces te rregullt zgjedhor, nuk do dilte asnje trim nga asnje force politike te blinte vota.Vo. Procesin e blerjes se votes une e kam denoncuar nje vit para zgjedhjeve, nepermjet lejeve te legalizimit dhe Certifikatave te Pronesise.5
 • Florian OsmaniNe vertet jemi të varfer po sjemi as budallenj ,as qorra.ne e dim që vidhemi na shtetet e mëdha.po ta na vidhni edhe votën dhe te mbroni hajdutin .Po të ishit në shtet tjeter sdo flisnit aspak kështu.Ne jemi vënd sovran .dhe punat tona te brendshme i zgjidhim vetë.kjo një ansi ska kuptim dje shaje tomin sot thua ka te drejt qe vodhi.6
 • Bardhyl PlakuWe don’t trust our politician leaders and we don’t trust u either…😔
 • Ilir NdreuZhgenjim !Juve sju intereson demokracia !Thjesht interesat e vendit tuaj te perputhen dhe ska rendesi fare se me ke e beni bashkepunimin ! 😥
 • Elton VrioniPo zgjedhjet ku ishin te lira o made in amerika…Eshte bere spektal me zgjedhjet ka votuar 1 person deri ne 15 here ti na tregon per zgjedhje te lira…O zonje shko meru me ndonje shtet tjeter dhe genjeji sy per sy,se ketu i kemi pare vet se cfare u b… 
 • Baki KalanxhiTi nuk perfaqson interesat e vendit tuaj, ne vendin me amerikan dashes…ti perfaqson interesat tuaja personale dhe interesat kriminale te disa politikaneve ketu 😉😉Znj Kim(ete)…uroj qe cdo gje te lahet ne kete bote ..hyfsh andej nga dole 😡😡
 • Eduard CakaPo ku ka vend te botes si ne shqiperi qe fatin e vendit ja u len ne dor nje cop ambasadori vendos abasada ameriksne per cdo gje keta te fundit po te ishin te mir ku kan vajtur kan shkaterruar cdo dhtet nisur nga iraku dhe e fundit sirija ja keshtu na duan dhe ne
 • Lubjana LubaZhgenjimi erdhi nga ju! Ambadadore me bastarde qe ka pare ky vend .2
 • Milaim L. NelaVetem se keto nuk ishin zgjedhje po VJEDHJE. Kjo është diferenca
 • Klodjan ShemiliNese keto jane stadarte te pranueshme Perendimore, lideri yne ben mire qe mbeshtet Erdoganin.
 • Gentjan BibaKohet e fundit disa ambasada kryesore ne shqiperi jane bere me keq se politikanet tane.E keni mjeruar kete vend ja moret shpirtin ketij populli, ndersa ju shijoni luksin duke mbyllur syte dhe gojen
 • Federik HilaZhgënjim asht kure nje ambasadore hesht para fakteve per vajtjen e mire te procesit duhet populli pergezu vini nga nje shtet me demokraci mbi 200 vjet por per shqiperin sikur spo ju intereson fort heshtni per shumë gjëra2
 • Liro LiroJe nje buçe ti si nuk e ke shoqen,skemi faj ne shqiperi jeni e barabart me kryeministrin e presidentin ne vendet e tjera as qe ju njef kush as nuk ju pjerdh kush1
 • Gentian Subashi…hipokrizi e pafund ska rendesi se ai qe eshte ne pushtet ja ka thyer brinjet atij vendi se bashku me delet qe i kullot…3
 • Robert QamaKeta ambassador e kane marre me qaf kete vende gjithmon jane me hajdutin te korruptuarin vrasesin dhe tradhetarin e kombit1
  • Pëlqej
  •  · Përgjigju
  •  · 7min
 • Yzeir MirakaRespecte znj Ambasadore!
 • Bledi DuraTurp turp turp jeni bashkepuntore e krimit !!!!3
 • Giovanni GioNormale qe per ju nuk ka rendesi se kush esht ne pushtet????! Rendesi ka per ne popullin shqiptar se kush duhet te jet ne pushtet? Sepse juve nuk ju intereson pervec interesava tuaja..ne si popull i vauj pasajat qe po shkojme vite mbrapa?1
 • Jürgen BahaMardhenie me te ngushte se kaq i bie te kandidoje vete kjo symidhja…
 • Islam AhmetajPause GIFGIFTenor
 • Sonja MuhametajYes you smile but behind you is the devil America…1
 • Tomorr GjiniTa dini se i gjith populli shqiptar i ka syt na ju ZONJA AMBASADORE e nderuar per drejtesi ne shqiperi pa perjashtim politikan deputet apo president
 • Fitim Lamaj👍
  •  · 8
 • Koli Berat🙂🙁 
 • Bori BoriLexoni pak komentet e shqiptareve te opinion shou dhe kuptoje kush je perfaqesuesja e Amerikes 🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈1
 • Ndoc BushgjokaPikpamja e njerëzve duhet të jete minimumi njerëzore.Nuk mund të thotë dikush në orën dymbëdhjtetë të natës se është ora dymbëdhjete e ditës dhe të justifikohet se “kjo është pikëpamja ime e lirë”.Pastaj mos mendoni se shqiptarët janë të tillë që nuk kuptojnë.Kuptojnë dhe nuk harrojnë.Nuk i harrojnë kurrë ata që mbajnë anën e tiranëve dhe armiqve të pamëshirshënm të tyre.Ndokush mund ti ketë veshët, por ka humbur shpirtin. Prandaj nuk e dëgjon ZERIN E DHIMBJES SHQIPTARE.AURES HABET ET NON AUDIET !1
 • Durres Sitikjo tregone se jane mbrojtia e krimit hajduteve gangsterave mostrave dhe e llumit1
 • Illirian Je TiShame on u USA
 • Lulzim DedgjonajKe fol fiks si me qene e punesuar ne Kryeministri! 👏👏
 • Simon UlndreuKomentet ketu, te cilat shprehin mendimet e shqiptareve qe ju ndjekin, duhet te sherbejne si nje terapi per te shendoshur deklaratat tuaja lidhur me qendrimet publike qe po mbani ne nje vend sovran. Vertete jemi popull i vogel, por me zemer dhe dinjitet si askush!
  • Pëlqej
  •  · Përgjigju
  •  · 1 min
 • Daj FrediTi je zhgënjysja me e madhe fatkeqësi që aleatia jon amerika përfaqësohet me ty turpi të mbuloftë ty dhe jo amerikën4
 • Natali LikajKjo nuk eshte liri , kjo eshte fyerjeNje popull qe lengon nga padrejtesia , varferia … Dhe te marre kete pergjigje nga i vetmi vend , qe ne e kemi ender , kemi shprese 😭😭😭😭kjo eshte : rrojme kot.Kemi pare e degjuar plot padrejtesi para zgjedhjeve por te gjithe flasin nen ze. Se dhe faktet , qe u dhane ne dosjet 339 ,184 spaku heshtiKa vdekur drejtesia !!!!A ,sa kemi pare kete rradhe , por kur nuk ke fakte me mire heshtimAmbasadorja te behet me popullin , jo me ramen.Jemi te mallkuar !Liria , drejtesia , nuk ka per te ardhur kurre tek neNa ndimoni me vizze per amerike , se ketu shpresa ka vdekur.
 • Klodjan Tepshi99% e komenteve ketu kundra jush znj.amb.dukeni sa e drejt jeni dhe sa e pa anshme ne politiken e brendshme ne shqipni.