Lefter Gështenja: T’i kthejmë zonat rurale, në faktorë zhvillimi.

Politike

Kandidati i PD per Librazhdin, Lefter Geshtenja, ka zhvilluar dje takime dhe biseda me fermere te Domosdoves dhe me tej. Gjate nje postimi ne profilin e tij, ai shpreh shqetesimin qe kane dhe problematikat qe hasin fshatrat dhe zonat rurale.

Postimi i plote:

Dje takova Mirelin👨🏻‍🌾 i cili ka zgjedhur të investojë dhe të ndërtojë një biznes në agro-turizëm prej 30 hekarë vresht rrushi🍇,Kantinën Domosdova.

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

❌Sot, Mireli gjendet i vetëm dhe pa mbështetje financiare pas plot 8 viteve zvarritjeje nëpër zyrat e pushtetit vendor dhe qendror duke u perballur me burokraci pafund

✅Objektivi i Partisë Demokratike është t’i kthejmë fshatrat dhe zonat rurale të vendit nga të harruara e tërësisht të braktisura, në faktorë zhvillimi

✅Ne do të zhbëjmë burokracinë korruptive dhe do t’u mundësojmë të gjithë fermerëve që të kenë lehtësi në punën e tyre.

25 Prilli është dita e ndryshimit të madh!🗳Voto Partinë Demokratike! 🗳Voto 9! #ShqiperiaFiton🇦🇱#votoPartiaDemokratike9✌🏻

May be an image of 1 person dhe natyrë