Berati ndizet flakë nga LSI (VIDEO)

Politike

Pak me pare ka filluar mitingu i Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat.

Siç shihet edhe në videot e mëposhtme janë me mijëra qytetarë që kanë dalë në mbështetje të LSI-së, në takimin qe po mbahet në qendër të qytetit.

Mësohet se me pare kishin dale mbi 400 makina ne hyrje të Beratit për të pritur Monika Kryemadhin. Pas pritjes madhështore dje në Vlorë dhe Fier, dita e sotme do të tregojë mbështetjen e madhe që ka kjo forcë politike.

LSI-ja do jetë forca që do të krijojë bashkëqeverisjen e re pas 25 prillit, me PD.