Erion Veliaj fut 50-shen në zarfin lejla, qytetari DENONCON

Aktualitet

Një qytetar ka denoncuar në ‘JOQ’ se Bashkia e Tiranës ka shpërndarë për qytetarët një zarf me para. Qytetari ka ndarë foton në të cilën lexohet: Miqësisht Erion Veliaj’. Personi që ka ndarë foton bën të ditur se shuma e parave prej 5 mijë lekësh të reja iu është shpërndarë familjeve që janë me banim afër teleferikut në Tiranë. Ndër të tjera, ai shkruan se ka shumë persona të tjera të cilët e kanë denoncuar këtë rast duke bërë publike zarfin me paratë.

Denoncimi:

Pershendetje Joq, sot mbasdite tek disa familje banuese afer teleferikut eshte shperndare ky zarf, me sa di une vetem aq permbante zarfi brenda.. Besoj se ju kane ardhur foto dhe dhe nga te tjere, ju lutem anonim”