Manastirliu/ Ora policore zgjatet dhe nga data 12 nis në orën 22:00-06:00

Aktualitet

Është mbledhur këtë të dielë Komiteti Teknik i Ekspertëve për Covid-19. Më 13 prill nis muaji i Ramazanit, ndaj dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, tha se ora policore zgjatet dhe nga data 12 nis në orën 22:00-06:00. ”Është vërejtur ulje e incidendës e rasteve me Covid-19. Kjo është shoqëruar me lehtësim të situatës në spitale. Kemi patur rënie të fatalitetve. Rol kyç ka pasur efektiviteti i masave në fuqi. Prej katër ditësh në spitalin 4 nuk ka pacientë”.

blob:https://www.facebook.com/5d42fcae-c799-4729-bbd9-bbc52597158e