Ne nuk harrojmë! Do të kërkoj që krimet e atij regjimi barbar të jenë pjesë e kurrikulave të sistemit arsimor

Politike

Diten e djeshme dy kandidatet per deputete te Partise Demokratike, Agron Shehaj dhe Gent Strazimiri, zhvilluan nje takim me te Perndjekur Politik te Njesise 7 ne Tirane.

May be an image of 2 njerëz, people sitting dhe E brendshme

Gjate bashkbisedimet me te perndjekurit z Shehaj theksoi edhe njehere se akoma duhet pune dhe ne do punojme fort per te cuar ne vend amanetin e tyre. Ne nuk kemi harruar!

-Ju keni qene dhe jeni shtylla kurrizore e Partise Demokratike ndaj dhe ne ju perulemi me respekt per sakrificat tuaja, por edhe ju kerkojme nje ndjese per ato qe nuk arritem te benim per ju-citoi Strazimiri ne fjalen e tij.

May be an image of 3 njerëz dhe people standing

Ne do punojme fort ne legjislacionin e afert per te bere te mundur qe krimet komuniste te jene pjese e programeve arsimore dhe me tej.

May be an image of 1 person dhe E brendshme

Postimi i plote i z Shehaj:

Unë do të punoj përherë për kujtesën e vuajtjeve dhe viktimave të komunizmit. Do të kërkoj që krimet e atij regjimi barbar të jenë pjesë e kurrikulave të sistemit arsimor. Ne nuk harrojmë. Dje bisedova përzemërsisht me të përndjekur politikë. #ShqipëriaFiton #Voto9PD #Voto6AgronShehaj

May be an image of 1 person, standing, sitting dhe E brendshme
May be an image of 1 person

Te perndjekur dhe trashegimtare te tyre u shprehen dhe ngriten edhe njehere zerin per denimin e krimeve te komunizmit.

May be an image of 1 person dhe mjekër
May be an image of 2 njerëz, people sitting dhe E brendshme

Ne kurre se kemi braktisur PD, por edhe ajo duhet te luftoje fort qe kauza jone te zgjidhet njehere e mire.

May be an image of 1 person dhe E brendshme
May be a closeup of një ose më shumë njerëz
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?