Gazmend Bardhi: Të përndjekurit politikë janë indi më europian që kemi në organizmin tonë.

Aktualitet Politike

Mars, 27/ 2021

Kur takoj përfaqësues të të përndjekurve politik të regjimit komunist në Elbasan, mendoj gjithnjë se ne si shoqëri nuk mund të prosperojmë e të ecim para nëse mbajmë një padrejtësi brenda nesh.Kemi një vonesë historike në këtë drejtim, por jemi të angazhuar që çështjen e të përndjekurve politikë ta trajtojmë e ta adresojmë në mënyrë shteruese.

Nuk mund të vazhdojmë pas 30 vitesh të mos ballafaqohemi si duhet me historinë dhe krimet e komunizmit.Të perndjekurit politikë janë ndërgjegja jonë, janë ata që kundërshtuan me kurajo mynxyrën më të errët të kombit. Janë indi më europian që kemi në organizmin tonë.

May be an image of 2 njerëz, people standing, people sitting dhe E brendshme

Ndaj janë një prej prioriteteve të PD. Jemi angazhuar me një program që parashikon nga shpërblimi financiar, dënimi i simboleve të komunizmit, futja në sistemin arsimor të teksteve për këtë periudhë e deri tek ndërtimi i muzeut në kujtim të viktimave.#PartiaDemokratike✌️#votoPD-AN 9 ✌️#ShqipëriaFITON🇦🇱✌️

May be an image of 4 njerëz, people sitting dhe E brendshme
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?