Nora Malaj: Rruga Bogdani do sjelli ndryshimin (FOTO)

Aktualitet Politike

Mars, 26/ 2021

Rruga Bogdani është e tiranasve autokton. Ata janë miqësorë , nder vite kanë hapur dyer për të gjithë shqiptarët nga çdo krahinë e vendit . Ata kanë pritur e përcjellë dhe asnjëherë te ardhurit nuk i kanë trajtuar si të huaj , por si vendali !

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people standing

Une kam lindur në Tiranë , në 1964 , në atë Maternitet që sot mafja e pastrimit të parave po e prish, nuk jam me origjinë nga Tirana , ndonese edhe stergjyshin e kam që prehet në varrezat në Tiranë , por kam shume miq e mikesha autokton tiranas . I dua se janë puntorë, të ndershëm, miqësorë dhe perherë dyerhapur për të pritur e përcjellë miq !

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing, bicycle, lule dhe ambiente të jashtme

Ndaj dhe jam e lumtur që jam antare e shoqatës Tirana !Teksa shpërndanim programin e LSI nepër dyer dhe shtëpi , kudo gjetëm mikpritje e dashuri … Ardhsh e bardhë zysh Nora ! Kështu na uronin të gjithë sot ! Një pjesë jane banorë, të gjithë qytetarë e qytetare të mira , që të pranojnë , bashkebisedojnë me ty dhe të ndjejnë me shpirt! Njerëzit kanë nevojë të dialogojnë dhe të dëgjohen!

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe E brendshme

Ata e ndjejnë kur ti je i vërtetë dhe garën e bënë për një ideal , që vendi të bëhet më i mirë. E teksa përfundojnë fletët e programit ti e ndjen që për kete popull ia vlen të sakrifikosh ! Njerëzit kur të ndjenë të ndjekin dhe nuk ndalen! Sot e ndjeva shume fort që situata po ndryshon ! 25 Prilli do të jetë fitorja e të mirës mbi të keqen, e dritës mbierrësirën, e progresit mbi regresin , e dashurisë mbi urr

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people sitting

ejtjen, e ekonimisë mbi varfërinë ! Se Tirana dhe Qarku i saj më 25 Prill do bëj ndryshimin !

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people sitting
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?