Politikani Shqiptar i CDU, Besnik Kelmendi ka komentuar faljen publike të kancelares Angela Merkel.

Aktualitet Bota Politike

Politikani Shqiptar i CDU, Besnik Kelmendi nëpërmjet një statusi në profilin e tij zyrtar ka komentuar faljen publike të kancelares Angela Merkel duke i bëre thirrje dhe politikaneve të ballkanit ta marrin si shembull pozitiv dhe kur ata gabojnë, ti kërkojne ndjesë publike popullit.

Kancelarja Angela Merkel në një deklaratë para mediave, i ka kërkuar ndjesë popullit të saj për vendimin që parashikonte një superlockdown në ditët e pashkëve. Vendimi për qetësine e pashkëve ishte “gabim” dhe tërhiqet. “Gabimi është vetëm e tëresisht gabimi im”. U shpreh Kancelarja Merkel para Mediave.

Kancelarja Merkel, tregoje edhe njeherë se pavarësisht pozitës që ajo ka ndër vite, di të kërkojë falje publike dhe kur ajo vetë gabon, veprim ky për tu përshendetur dhe për tu marr shembull për politikanet Ballkanit.

https://www.n-tv.de/mediathek/videos/politik/Merkel-Oster-Ruhe-einzig-und-allein-mein-Fehler-article22447961.html

B.K 24.03.2021 #CDU

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?