Braimllari takon familje në fushën e Korçës të lëna në mëshirë të fatit.

Aktualitet Politike

Kryesuesi i listes se LSI ne qarkun e Korces, Endrit Ibraimllari, vazhdon cdo dite takimet me banore te ketij qarku.

Çdo ditë takojmë familje në fushën e Korçës të cilat përballen me kushte shumë të vështira ekonomike.Është papërgjegjshmëri dhe paturpësi e Rilindjes që në këto vite i la në mëshirë të fatit.Rilindja nuk e përkrahu por vetëm e varfëroi fermerin vendas.

📌LSI angazhohet për mbështetje maksimale ndaj Bujqësisë, 200 milion euro në vit.📌Do të përkrahim produktin “Made in Albania” dhe do të subvencionojmë drejtpërdrejtë fermerin për njësi prodhimi të sipërfaqes dhe numër krerësh.

📌Do të mundësojmë kredi të buta për infrastrukturën,serra, stalla, dhe për Industrinë Agropërpunuese. 📌Ofrimi i tokës shtetërore për aktivitetet Agropërpunuese- shprehet Ibraimllari.

#Voto6LSI#LSI #Zgjedhje25Prill#Shqipëria_Shtëpia_Juaj

May be an image of 7 njerëz, people sitting dhe E brendshme
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?