Lefter Gështenja: Prrenjasi, ky qytet i lënë pas dore nga rilindja për 8-vjet (FOTO)

Aktualitet Politike

Tirane, me 18 mars 2021

Kandidati per deputet i PD ne Qarkun e Elbasanit, Lefter Geshtenja, vazhdon takimet e tij me banore te ketij qarku.

May be an image of 4 people, including Arjan Karriqi and Lefter Gështenja dhe people sitting

Dje ai ishte ne Prrenjas dhe pa nga afer gjendjen e mjeruar te ketij qyteti. Ajo qe binte ne sy ishte fakti se kandidatit iu bashkuan edhe shume socialiste te ketij qyteti duke shprehur pakenaqesite e tyre ne lidhje me neglizhencen dhe lenien pas dore per 8 vjet nga qeveria e rilindjes.

May be an image of Lefter Gështenja, standing dhe ambiente të jashtme

Postimi i plote i z Geshtenja:

Takimet e sotme i zhvilluam me banorë të zonës së “Bitumit” në rrugën “Demokracia” të Përrenjasit.📍Banorët e kësaj zone demokratë e socialistë ndjehen të braktisur gjatë këtyre 8 viteve nga kjo qeverisje.

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

Në këto lagje të Prrenjasit vërehet degradimi i infrastrukturës rrugore, kanalizimeve dhe ndriçimit. Investimet në infrastrukturë kanë ndaluar prej vitit 2013 dhe qyteti ka mbetur në vend numëro.

May be an image of 3 people, including Lefter Gështenja and Arjan Karriqi, people standing dhe road

Duhet të jemi të bashkuar, për të sjellë ndryshimin dhe normalitetin në Shqipëri. Bashkimi i të gjithë qytetarëve do të sjellë fitoren në 25 prill.✌🏻#ShqipëriaFiton🇦🇱#partiademokratike

May be an image of Lefter Gështenja dhe standing
May be an image of 4 njerëz dhe people sitting

Kurse mengjesin e sotem kandidati per deputet Geshtenja e ka nisur duke takuar banore te qytetit te Librazhdit. Sipas tij kudo shihet nje fryme fitoreje dhe shprese per hallet e shumta qe i ka kapluar keta banore.

May be an image of 1 person, standing dhe ambiente të jashtme

Mëngjes i këndshëm sot në qytetin e Librazhdit. Aty gjen dy fije shprese edhe mes halleve të mëdha. ✌🏻🔵Në çdo rrugicë kërkohet ndryshimi që është i pashmangshëm. Në 25 prill Shqipëria Fiton!✌🏻ELBASANI FITON!LIBRAZHDI FITON!

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme
May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme