Humbi betejën me Covid-19, Manastirliu mesazh për mjekun Gerond Husi

Aktualitet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar përmes një statusi në facebook për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur Gerond Husi.

May be an image of 1 person dhe sitting

“E hidhëruar nga lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të dr. Gerond Husit, njeri dhe profesionist i shkëqyer, që nuk ia doli dot në betejën me #covid19.” – shkruan Manastirliut.

Postimi i plotë:

E hidhëruar nga lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të dr. Gerond Husit, njeri dhe profesionist i shkëqyer, që nuk ia doli dot në betejën me #covid19.

Dr. Geri i ka shërbyer me mijëra pacientëve në Shërbimin e Endokrinologjisë në QSUT, profesionist i rrallë dhe i palodhur në komunikim me pacientët.

Dr. Geri do i mungojë të gjithëve, Matildës dhe djalit të tij të dashur, familjes, miqve, kolegëve dhe të gjithë atyre që i shërbeu me aq humanizëm.

U prehsh në paqe Dr. Geri🙏🏼