Tërmet në Greqi, lëkundje të forta edhe në Shqipëri

Rajoni

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti në Korçë u ndje me një magnitutë 3.9 të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 133 km në juglindje të Bilishtit, ndërsa thellësia e vatrës rezulton të jetë 9 km. Ky në fakt ka qenë impakti i një tërmeti me magnitutë 5.2 të shkallës Rihter në Greqi. 

Image
0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments