Edi Rama dhe hiena e vdekjes se shqiptarve.

Aktualitet Shkrime

Perparim Peposhi

Edi Rama dhe hiena e vdekjes se shqiptarve…

Rames i pelqen intriga, korrupsioni, trafikimi i lendeve narkotike, ai eshte intrigant dhe hajduti me i madh i shqiptareve. Ky vuan nga sindromi bipolar, i semure psiqik dhe kush mundohet t’ja zbuloi fytyren ketij vrastari te shqiptareve, ai i nxjerr dhembet si kobra, ato dhembe te pa dukshme te cilat ai ja ka ngulur ne palce ketij populli. Eshte fundi i tij i pashmangshem, jo vetem i tij, por i te gjithe zagarve te cilet e kane ndihmuar ne tradhetine e larte per ta shkaterruar Shqiperine dhe rikthimin e diktatures.

Parlamenti monopartiak e fakton kete. Vrastarit ne seri te shqiptarve po i afrohet dita e mekateve, haka do e zere. Ajo dite ku u burgosen shqiptare per 3000 mije leke dhe u vetvaren, heqja e energjise elektrike nje femije qe observohej me oksigjen, hashashizimi i vendit, prishja e shtepive ne “Unaze te re” apo gjetke dhe flakja e tyre ne mes te kater rrugeve, nuk mund te harrohen.

Dita e shqiptareve per ta mundur te keqen tashme eshte e pa shmangshme. Shqiptaret e pafajshem u zgjuan dhe ngriten zerin si demokrate kundra nje keq qeverisje, e ti i helmove me LHL ashtu sic veprojne diktatoret. Kjo eshte nje krize e nje te cmenduri paranojak i etur per te mbijetuar ne pushtet me skema mafioze ndaj fundi yt eshte i pashmangshem.

Ky eshte realiteti te cilin ne e jetojme…

Me 25 Prill te votojme qe tu shpetojme dhembeve te ketij korbi, me 25 Prill e keqja do shembet… !

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?