Zidane kërkon të qëndrojë, Real Madrid

Sport

ezoni me ulje ngritje të mëdha ka vënë shpesh në diskutim të ardhmen e Zinedine Zidane. Nuk është e qartë se çfarë do të ndodh me teknikun francez, gjithçka pritet të përcaktohen nga ecuria në Champions League, por vetë Zidanë është i prerë kur pyetet për dëshirën e tij. Zidane nuk ka asnjë dyshim mbi këtë pjesë, kërkon të qëndrojë në krye të Realit edhe për sezonin e ardhshëm, por në Madrid duhet një ndryshim i madh, kërkohen lojtarë të rinjë për të freskuar një grup të vjetër dhe që knëa fituar gjithçka në vitet e fundit.

Lukaku

Sipas mediave spanjolle, presidenti Perez do të vihet në lëvizje për të gjetur një sulmues të ri, mes emra të shumë në tavolinën e tij ka përfunduar edhe Romelu Lukaku. Ti rrëmbesh Interit lojtarin më të rëndësishëm nuk është aspak e lehtë por Reali ka gati një ofertë fantastike, mbi 100 milion euro për të bindur klubin zikaltër. Në këtë periudhë të vështirë ekonomike, një shifër e tillë nuk është e lehtë as për një klub si Reali por nga Madridi këtë verë priten të largohen disa lojtarë nga ku Perez pretendon të përfitojë afro 200 milion euro.