Meta dhe Kryemadhi në varrimin e mjekut Nonaj: Dhuronte përherë përkujdesje

Aktualitet

Kreu i Shtetit Ilir Meta i shoqëruar nga bashkëshortja Monika Kryemadhi ka marrë pjesë sot në homazhet në nderim të mjekut të njohur Muharrem Nonaj, i cili humbi jetën dy ditë më parë për shkak të COVID-19.

Meta shprehet në një mesazh se doktori i zemrave të vogëlushëve dhe të moshuarve dhuronte përherë përkujdesje, dashuri dhe optimizëm, teksa evidenton ngrohtësinë e gjetur gjatë kësaj ceremonie për mjekun Nonaj, një nga personalitetet e shquara dhe të dashura për banorët e kësaj krahine.

“Pas një jave me reshje të rënduara, sot në Çorovodë gjeta një ditë plot diell dhe ngrohtësi, në ceremoninë e homazheve për Dr.Muharrem Nonaj, i cili humbi jetën pas një përpjekjeje të gjatë me COVID-19 e pasojat e tij.
Doktori i zemrave të vogëlushëve dhe të moshuarve, që dhuronte përherë përkujdesje, dashuri, optimizëm dhe ngrohtësi, e meritonte këtë përcjellje plot mirënjohje dhe diell. U prehtë në paqe shpirti i tij i mrekullueshëm!”, shkruan Presidenti Meta.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments