Djemte e Tom Doshit, rrahin moderatorin e njohur te ekranit, Eno Popi.

Aktualitet

Keto dite nje ngjarje e rende eshte mbajtur e fshehur nga publiku per te mbrojtur familjen e mikut dhe aleatit te Edi Rames ne zgjedhje, Tom Doshi. Burime prane Drejtorise se Pergjithshme te Policise, bejne me dije se, djemte e Tom Doshit, i shpallur non grata nga SHBA, kane perdorur dhune te forte fizike kunder njerit nga moderatoret e njohur te ekranit, Eno Popi.

Ngjarja e rende ka ndodhur ne festen e ditelindjes se Sara Hoxhes, te hotel Plaza para 4-5 ditesh. Shkaqet nuk jane te njohura, por djemte e Tom Doshit njihen per frekuentimin e vendeve ku konsumihet kokaine. Ka qene Tom Doshi dhe Vjollca Hoxha ata qe kane nderhyre per te mbajtur larg policine, e cila nuk ka nderhyre, megjithese ka marre informacion per ngjarjen e rende.

Mbyllja e gojes se policise eshte nje tregues i forte se Tom Doshi kontrollon cdo segmentit te aleatit te tij Edi Rama. Ata jane bashke, megjithese nuk dalin ne publik.