Me ftesë të Erdogan, Rama mbërrin në Turqi

Politike

Kryeministri Rama ka mbërritur pak më parë në Turqi, pas ftesës që i bëri presidenti Rexhep Tayip Erdogan.

Nga pamjet që shpërndan zyra e Ramës, shihet se kryeministri është pritur me ceremoni në Turqi. Vetë ai thotë se ndodhet në Ankara për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy vendeve.

“Ankara – Në vizitë zyrtare me ftesë të Presidentit Erdogan, për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit tonë strategjik”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme.

office 2013 kaufen
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?