Shkodër, sulmohet dhe thyhen xhamat e selisë së Partisë Socialiste

Aktualitet

Mijera qytetarë të Shkodrës janë duke protestuar në këto momente në shenjë solidariteti me tre protestat që janë zhvilluar në Tiranë, për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Edhe pse ishte lajmëruar se do të ishte e qetë, situata është tensionuar dhe ka dalë jashtë kontrollit. Marshimi ka nisur nga qendra e qytetit dhe janë drejtuar për në selinë e Partisë Socialiste. Disa të rinj, kryesisht të mitur, kanë filluar të qëllojnë me gurë duke thyer xhamat e selisë.

Ndërkohë, organizatorët dhe disa persona të tjerë janë munduar t’i qetësojnë dhe të mos i lejojnë të qëllojnë. Me pankarta “Rama ik” dhe “Drejtësi për Klodianin, ata kanë kërkuar dorëheqjen e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?