DRITAN KABA/ VRASESJA E FRROK ÇUPIT!

Aktualitet

Frrok Çupi, me qe nuk u be “hero”, se nuk e “vrau” Presidenti Meta, kerkoi me zorr ta vrisnin!Akti publik ndodhi mbreme, e vrau Grida Duma dhe e paketoi ne arkivol Agron Gjekmarkaj.Sot te gjitha grate poltikane, aktiviste te shoqerise civile prej verteti, jo ato lepireset e paguara nga Fondacioni i Zi, duhet ta varrosin perfundimisht Frrokun.

Sot ato duhet te solidarizohen me Griden, qe per te thene te verteten ishte heroine mbreme, me karakter te jashtezakonshem, fisnike, ato te gjitha duhet te denojne aktin primitiv te Frrokun, qe leh aty ku ha.Sot grate qe jane ne politike te gjitha bashke duhet te kerkojne bojkotimin e te gjitha emisioneve dhe televizioneve qe do ftojne Frrokun te ndyje studiot e tyre.

Pa veprime radikale, te forta, te drejta nuk mund te kemi ndryshimin e madh qe presin te gjithe qytetaret ne 25 prill.E kam thene do e riperseris çdo here, beteja e opozites me klanin mafioz antishqiptar te Rilindjes eshte ne radhe te pare beteje morale. Duhet te zgjojne tek shqiptaret moralin e te qenit shqiptar dhe qytetar i lire.

Pikerisht kete veti morale te Kombit ka demtuar me shume se gjithshka Rilindja.Ndaj Opozita duhet te luftoje fort per moralin, pastaj per programin. Ketu eshte edhe ndryshimi i madh!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?