Pa asnjë sëmundje tjetër, vdes nga koronavirusi 25-vjeçari në Greqi

Mediat greke shkruajnë se i riu Theodori Pavlidis ishte i shëndetshëm dhe nuk kishte asnjë sëmundje tjetër shoqëruese.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë një deputet i parlamentit grek, ndërsa miqtë e tij ngrenë zërin në rrjetet sociale dhe bëjnë apel për të gjithë ata që dyshojnë te rrezikshmëria e madhe e virusit vdekjeprurrës.

Situata nga koronavirusi në vendin fqinj është përkeqësuar, ndërsa spitalet janë të mbingarkuara. Ditën e djeshme u shënuan mbi 100 viktima, por shqetësues është edhe numri i pacientëve në intubim, mbi 500.

0 0 vote
Article Rating
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments