Ndërron jetë në Tiranë foshnja 16-muajshe, ishte prekur nga COVID-19

Foshnja vetëm 16-muajshe, pak ditë më parë ishte shtruar në reanimacion në gjendje të rëndë pasi kishte edhe sëmundje të lindura.

Shkaku zyrtar i vdekjes është ende i paqartë, por foshnja me inicialet A.K nga qyteti i Durrësit, ishte infektuar nga koronavirusi dhe më pas kishte pësuar hemoragji.

Ky është rasti i parë i një fëmije të prekur me koronavirus që ndërron jetë në vendin tonë.

Ditën e djeshme u raportua se katër fëmijë të prekur nga Covid-19 ndodheshin të shtruar në pediatrinë e QSUT, dy prej tyre në reanimacion.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments