VIDEO/ Momenti kur ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Lufta dhe konflikti mes Armenisë dhe Azerbaxhanit sa vjen dhe përshkallëzohet.

Mediat e huaja bëjnë me dije se është qëlluar me raketë makina e ministrit të Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. 

Më poshtë mund të shihni pamjet me dron që tregojnë momentin kur qëllohet makina ku ndodhej ministri Jalal Harutyunyan, teksa po udhëtonte për në front.


Në rajonin Nagorni Karabakhut armenët kanë krijuar një republikë të quajtur Artsakh, e cila aktualisht është duke luftuar me forcat azere për kontrollin e zonës që njihet ndërkombëtarisht si pjesë territoriale e Azerbajxhanit.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments