Yuri Kim takohet me Princin Leka II…

Aktualitet

Ishte një kënaqësi të mirëprisnim në Rezidencën Mbretërore vizitën e Shkelqesisë së Saj Ambasadores së Shteteve të Bashkuara Yuri Kim.
Përfitova nga rasti të falenderoj Znj Ambasadore për mbështetjen e treguar ndaj Shqipërisë nga Shtetet e Bashkuara, çka pasqyron miqësinë e gjatë midis vendeve tona. Unë shpreha mbështetjen time absolute në respektimin e luftës ndaj korrupsionit dhe implementimin e një sërë reformash për një standart sa më të mirë. Biseda ishte shumë e ngrohtë dhe optimiste për të ardhmen e vendit dhe u përqëndrua në potencialin njerëzor dhe talentet e shqiptarëve. Gjithashtu folëm për bukuritë natyrore dhe historinë e pasur të Shqipërisë. Sigurisht nuk mbetën pa prekur temat e çështjeve aktuale si klima delikate dhe dinamike politike e vendit. Shqipëria do të zhvillojë zgjedhjet vitin e ardhshëm ndaj stabilitetit dhe paqja janë thelbësore. Proçesi demokratik ka një rëndësi të veçantë pasi Shqipëria synon dhe duhet ta shohë të ardhmen brenda Bashkimit Evropian.🇦🇱

It was a pleasure to welcome Ambassador Yuri Kim to the Royal Residence for a courtesy visit.
I took the opportunity to thank the Ambassador for the support shown to Albania by the United States which reflects the long friendship between our Countries. I expressed my support to Her Excellency in the adherence of fighting corruption and bringing forth a multitude of reforms and good governance. The conversation was very optimistic for the future and focused on the human potential and talents of the Albanians. We talked about the natural beauty and incredible history. We touched topics of current affairs and the delicate and dynamic political climate of the country. The importance of stability and peace as Albania will conduct elections next year. How crucial the democratic process is as Albania strides towards a future within the European Union. 🇺🇸

5 1 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments