I degjeneruari/ Mua më rruan K… rahun Rama dhe spurdhjakët demokratikas

Aktualitet

Deputeti Myslim Murrizi ka publikuar sot listën e deputetëve që kanë votuar pro dhe kudnër ligjit të propozuar nga ai që kishte si synim ndalimin e kandidimit për personat që kanë qenë pjesë e administratës gjatë sistemit komunist.

Në një reagim në mediat sociale, Murrizi fton deputetët që të marrin tek Autoriteti i Dosjeve certifikatën që ata janë të pastër dhe nuk kanë qenë pjesë e Sigurimit të Shtetit.

Por ky postim i tij ka ngjallur shumë debate dhe një qytetar i shkruan se Edi Rama e ka gënjyer dhe i kujton se çfarë i ka thënë deputetit që një vit më parë. Por këtij reagimi ligjvënësi opozitar i është përgjigjur ashpër dhe me një fjalor jashtë etike.

Ta kam then para 1 viti se do ta fus Edi Rama dhe kjo u ba rralitet ni qen që leh në derën e huaj e han ujku suksese në jet Z Murrizi”, i shkruan qytetari.

Mua më rruan K… rahu rama dhe spurdhjakë mender demokratikas hajdutë”, i kthehet deputeti në koment qytetarit.

Kjo nuk është hera e parë që Murrizi flet me një gjuhë jashtë etike në publik. Pak kohë më parë deputeti u bë problem dhe shumë shoqata kërkuan dhe largimin e tij nga Kuvendi. Por edhe pse pati një reagim të fort ëkundër gjuhës jashtë etike dhe me tone urrejtje që ai përdori, sërish nuk kërkoi falje por vijon të jetë deputet.

(A.B. Dosja.al)

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?