Basha zbulon “pazarin” e Ramës: Ka dy muaj që dergon ndërmjetës, ‘unë kryeministër e ti president’

Dua të them një gjë që e kam thënë edhe njëherë, ai për dy muaj me radhë ka dërguar ndërmjetësit çdo ditë për të bërë pazare, “unë kryeministër dhe ti President”, sepse ai do vetëm pushtetin e tij dhe nuk mendon fare për qytetarët. Ai do që të ndalojë koalicionet pasi është me parimin “unë kryeministër dhe ti president”.

Ndër të tjera Basha theksoi se Rama ka frikë nga humbja e sigurtë në zgjedhje, ndaj po synon heqjen e Koalicionëve nga Kushtetuta. Koalicioni opozitar ka fitore të sigurtë, prandaj kryeministri po shkel atë që ka firmosur në prani të ndërkombëtarëve.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments