Prag zgjedhjesh/ Pas deputetëve, Rama mbledh kryetarët e bashkive në Kryeministri

Prej disa orësh, shefi i qeverisë po zhvillon një bisedë të gjatë me kryebashkiakët që besohet se ka në fokus zgjedhjet e 2021-shit.

Ndërkaq, ditën e djeshme, Rama thirri në mbledhje deputetët e PS.

Të gjitha këto takime, kanë fokus garën e zgjedhjeve parlamentare në një kohë që partitë kanë ndezur ‘motorët’ e fushatës, pavarësisht faktit që një opozitë është jashtë parlamentit e një tjetër brenda.

Teksa takimet me fokus elektoral vazhdojnë me intensistet edhe reforma zgjedhore duket se është drejt finalizimit dhe drafti tanimë është dorëzuar në Kuvend për votim.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments