Virologu i njohur italian: Koronavirusi po shuhet

Virologu i njohur italian, Giulio Tarro deklaroi se personat asimptomatikë Covid-19 nuk i infektojnë të tjerët.

Sipas mjekut të njohur ekziston një studim ku u mor një person i infektuar me asimptomatik dhe 455 njerëz që ai kishte takuar. Ai tha se rezultati final ishte se nuk pati asnjë të infektuar me COVID-19.

“Ka dalë së fundmi një studim i ‘PubMed’ i cili raporton një eksperiment të kryer, një person i prekur nga COVID-19 por pa simptoma ka qenë në kontakt me 455 persona të tjerë të shëndetshëm dhe asnjë prej tyre nuk e ka marr virusin në trupin e tij”- ka thënë virogu i njohur, Giulio Tarro për mediat.

Ai shtoi më tej se i nxehti është aleati ynë në luftën kundër koronavirusit. “Po, e kam thënë shumë herë dhe nuk do të lodhem duke e thënë. Por kërë gjë në po e shohim dhe vetë këto ditët e fundit.

Ka njerëz që përpiqen të hedhin poshtë këtë provë duke marrë si një shembull atë që po ndodh në Brazil ose në zona të tjera të ngjashme. Unë do të doja t’u kujtoja se në anën tjetër të linjës së ekuatorit stinët janë të kundërta me tonat: ne jemi në pranverë/ verë; ata janë në vjeshtë/ dimër”.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments