“Vrasesi i vertete i teatrit eshte Edi Rama, dy zagaret e zgjebosur jane Erion Velenia dhe Elisa Spiropalla

Aktualitet

Blogeri, Olti Curri, ka reaguar mjaft ashper ne lidhje me shembjen e Teatrit Kombetar. Ai quan si vrases te vertete te teatrit kryeminstrin Rama. Me tone te ashpra dhe fyese ai cileson Veliaj dhe Spiropalin si zagare te zgjebosur.

Lexoni shenimin e Olti Curri-t.

“Vrasesi i vertete i teatrit eshte Edi Rama, dy atentatoret qe po ngrene armen kunder tempullit te fjales shqip, jane dy zagaret e zgjebosur Erion Velenia dhe Elisa Spiropalla, te cilet nuk do te behen kurre qen rrace behen edhe pse qaforen e kane blere prej floriri. Teatri eshte keshtjella e fundit qe i jep krimineleve antishqiptare statusin e pronareve te Shqiperise.

E para ishte fjala, dhe prej kohesh teatri tempulli i fjales ka qene sfida e Rames per te nisur rrembimin e territoreve te perbashket (po rrembeve fjalen i pushton lehte te tjerat), por artistet heronj ja kane veshtiresuar grabitjen dhe ende po ja veshtiresojne ndaj ai ka vazhduar te rrembeje gjithçka nga prona publike, por me mendimin fiks tek teatri dhe toka qark teatrit. Pa teatrin pushteti dhe kontrolli i Rames dhe kelyshve te tij nuk eshte i plote mbi Shqiperine dhe shqiptaret, ndaj tetari duhet marre me çdo kusht. Por teatri ka shpirt, tashme ka edhe gjak, duar, kembe, ze per te thirrur shqiptaret qe nuk pranojne skllaveri per tu bashkuar.”

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?