Sllovenia me 2 milione banore, 3 mijë testime çdo ditë

Sllovenia ka ndërmarrë tashmë strategjinë e testimeve masive pasi vendi shënon 1 mijë e 330 të infektuar dhe 76 viktima nga COVID-19.

3 mijë teste çdo ditë do bëjë Sllovenia, një vend pjesë e BE me popullsi afro 2 milionë banorë. Testet do të jenë rastësore

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments