Sllovenia me 2 milione banore, 3 mijë testime çdo ditë

Bota

Sllovenia ka ndërmarrë tashmë strategjinë e testimeve masive pasi vendi shënon 1 mijë e 330 të infektuar dhe 76 viktima nga COVID-19.

3 mijë teste çdo ditë do bëjë Sllovenia, një vend pjesë e BE me popullsi afro 2 milionë banorë. Testet do të jenë rastësore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *