Kush është dora e zezëe pas këtij sulmi të qëllimshëm ndaj kompanisë “Gega Oil”

Aktualitet

Nga Përparim Peposhi

Pa u mbushur akoma viti “Gega Oil” sulmohet serish nga lajme Fake News. A ka te njetin dore ky sulm ? Mendoj qe po, por kete here ne nje menyre tjeter. Ashtu sic e fitoj betejen ne duelin e pare jam i sigurt qe dhe kete beteje do e fitoje. Shantazhe te tilla te mire organizuara nga e njejta dore, nuk do te mund ta gjunjezojne dot “Gega Oil” perkundrazi, ajo do dali me e forte se heren e pare .

“Pema qe ka kokrra qellohet me gure”-thote nje fjale e urte popullore, ndaj te nisur nga smira duan te baltosin kete kompani e cila dhe ne keto dite te veshtira qe po kalon vendi, nuk ka bere asnje shkurtim te punonjesve duke qene teper korrekt me pagesat dhe ndihmat ne nevoje per personelin, anipse aktiviteti i saj ka qene pothuajse ne shifra minimale.

Ky sulm mediatik dihet se eshte nje skenar djallezor i sponsorizuar nga individ dashakeqes. Eshte nje menyre gjobvenie qe nuk do arrinjne dot ta vjelin. Ndaj boll me se nuk do arrini dot te pengoni frymemarrjen e biznesit te ndershem…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *