Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli interpretoi sot Amazing Grace nga katedralja e zbrazët Duomo.

Newton nuk ishte besimtar, mirëpo siç rrëfen vetë ai, disa ngjarje të njëpasnjëshme gjatë jetës e bënë të marrë një kthesë të thellë e të besojë në Zot.

Një nga këto ngjarje ndodhi kur ai punonte si tregtar skllevërish në Atlantik, dhe anija e tij u përplas nga një stuhi e fortë në brigjet e Irlandës.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli interpretoi sot Amazing Grace nga katedralja e zbrazët Duomo. “Muzikë për shpresë dhe një lutje për botën” me rastin e Pashkës katolike.

Mos e humbisni:

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments