Kina regjistron ditën e parë pa viktima nga COVID-19

Kina kaloi ditën e djeshme pa asnjë rast me të vdekur nga koronavirusi. Kjo nuk kishte ndodhur që prej janarit kur koronavirusi filloi përhapjen masive.

Nga ana tjetër sërish Kina nuk raporton asnjë rast të brendshëm me koronavirusi dhe 32 rastet e reja ishin të importuara. Kina prej kohësh nuk regjistron më shumë se 81 mijë të prekur, nga të cilët 3 mijë e 331 të vdekur dhe 77 mijë e 167 te prekur

Nga llogaritë del se Kina ka dhe rreth 1 mijë e 300 të prekur që janë në trajtim e sipër.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments