30 mjekë dhe infermierë nga Shqipëria në ndihmë të Italisë

Aktualitet

30 mjekë dhe infermierë nga Shqipëria do të nisen në orën 16:00 të ditës së sotme për të ndihmuar rajonin e Bergamos në Itali në luftën ndaj koronavirusit.

Kostoja do të mbulohet nga qeveria shqiptare dhe kjo e fundit ka miratuar një fond për këtë grup.

Sipas vendimit të publikuar në fletoren zyrtare të qeverisë shqiptare, mjekët do të paguhen 3 mijë euro, ndërsa infermierët 2500 euro për një total prej 11 milion lekësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *