Vjen lajmi i mirë nga Kina…

Aktualitet

Mjeku kardiolog invaziv në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, Meriton Siqeca, e ka nisur ditën e sotme me një lajm të mirë.

“U zgjuam me një lajm të mirë. Shpresë nga Kina”, shkruan mjeku, ndërsa bën me dije se sipërmarrja farmaceutike kineze po prodhon sasi masive për të luftuar COVID-19 në gjithë botën.

“U zgjuam me një lajm të mirë. Shpresë nga Kina. Sipërmarrja farmaceutike kineze po prodhon sasi masive për të luftuar COVID-19 në gjithë botën. Në pritje të aprovimit të FDA. Uroj të jeni të gjithë mirë, në histori sna ka mbposhtur asgjë. Jetë të gjatë”, shkrua mjeku Siqeca.

Kujtojmë se Kina ka njoftuar se vaksinat e para për luftimin e koronavirusit mund të jenë gati muajin prill “për përdorim emergjent”.

Zheng Zhongëei, drejtor i Qendrës Kombëtare të Shkencës dhe Teknologjisë e Komisionit të Shëndetit në Kinë u shpreh se vendi po përparon në zhvillimin e vaksinave për Covid-19, sëmundje e cila ka infektuar me shume se 100 mije persona në të gjithë botën.

89739848_186413622812041_3584065223994114048_n.png