Kisha Katolike në Shqipëri pezullon të gjitha aktivitetet

Aktualitet

‘T’í lutemi Hyjit në shtëpitë tona!’

Kisha Katolike në Shqipëri ka pezulluar të gjitha aktivitet e saj që  karakterizohen nga pjesëmarrje dhe grumbullime masive deri më datë 3 prill 2020, duke vlerësuar situatën e krijuar nga COVID-19 dhe pasi është këshilluar me kishat simotra në vende të tjera. Në një dekret drejtuar besimtarëve, ipeshkvijtë e Kishës Katolike argumentojnë vendimin e tyre dhe kërkojnë mirëkuptim:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *