OBSH: 70 % e të infektuarve me COVID-19 në Kinë janë shëruar

Më shumë se 70 për qind e 80 mijë të sëmurëve me COVID-19 të raportuar në Kinë janë shëruar dhe kanë dalë nga spitali.

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSh) Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se Kina po e vë epideminë nën kontroll.

Sipas tij, transmetimi i koronavirusit mund të ngadalësohet dhe infeksionet mund të parandalohen nëpërmjet veprimeve vendimtare dhe të hershme/ /Marre nga CRI/

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments