OBSH: 70 % e të infektuarve me COVID-19 në Kinë janë shëruar

Bota

Më shumë se 70 për qind e 80 mijë të sëmurëve me COVID-19 të raportuar në Kinë janë shëruar dhe kanë dalë nga spitali.

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSh) Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se Kina po e vë epideminë nën kontroll.

Sipas tij, transmetimi i koronavirusit mund të ngadalësohet dhe infeksionet mund të parandalohen nëpërmjet veprimeve vendimtare dhe të hershme/ /Marre nga CRI/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *