Specialisti kinez/ Ja kur do zhduket koronavirusi

“Në fund të muajit, nuk do të ketë më Covid-19 në Wuhan, epiqendrën e virusit e cila ka shkaktuar kaos në të gjithë botën”.

Kështu ka deklaruar Zhang Boli, pjesë e grupit të 14 kërkuesve të dërguar nga Pekini në Hubei për të drejtuar punën në lidhje me epideminë që është përhapur së fundmi.

Sipas Zhang, pritet që në fund të muajit të mos ketë raste të personave të prekur me koronavirus në Kinë.

“Në prill, pritet që jeta t’i rikthehet normalitetit në Kinë dhe jashtë saj”, tha Zhang.

Megjithatë, shumë specialistë të shëndetësisë e shohin këtë parashikim si jo shterues, e shohin me dyshim pasi mendojnë se një ulje kaq e madhe e koronavirusit duket e pamundur.

Kjo pasi deri tani janë infektuar rreth 100 mijë persona në mbarë botën.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments