Basha takohet me ambasadoren Yuri Kim

 Lulzim Basha  ka takuar ditën e sotme ambasadoren e SHBA Yuri Kim.

Mësohet se takimi është zhvilluar me ftesë të ambasadores, pasi Basha konfirmoi pjesëmarrjen në tubimin e sotëm të organizuar nga presidenti Ilir Meta. Në qendër të bisedimeve të tyre, ka qenë pikërisht manifestimi i orës 17:00.

Kujtojmë që kjo është hera e dytë që Basha dhe ambasadorja zhvillojnë takim së bashku, që pas marrjes së detyrës së Kim në krye të selisë diplomatike amerikane.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments