Sekserë dhe shikas zaptojnë Ambasadën tonë në Greqi.

Nga Shpëtim Zinxhiria

 U pezullua nga puna një vit më parë, por i paguajmë edhe vilën me 2200 euro qera në muaj

Më 20 Mars 2019, u tha zyrtarisht nga ministri në detyrë Genc Cakaj, se u pezullua nga puna dhe u proçedua, por ende gjendet ne detyrë.
Bëhet fjalë për kreun e ambsadës sonë në Athinë, për të cilën nuk ja vlen të përmëndet me emër.
Për shpërdorime të fondeve publike, për antishqiptarizëm, si dhe për humbjen e 100 pasaportave i paguajmë rrogën dhe qeranë e shtëpisë me shumë 2200 euro në muaj, tre herë më shumë se ish-ambasadori Dashnor Dervishi.
Një shumë që as rroga mujore e kryeministrit nuk i mjafton.
MPJ e Shqipërisë ende nuk ka berë transparente se çpo ndodh me kete drejtuese të paaftë, ku nga njera anë e ka pezulluar dhe nga ana tjetër vazhdon ta mbaje ne detyrë duke e paguar.
Puna e saj deri me sot ka qene shpërdorim detyre, paaftesi dhe antishqiptarizëm…Korrupsion e tj.
Presidenti i vendit ka mbi tavolinë këtu e një vit shkresën e shkarkimit të kësaj zonjë, por për inat që ka me kryeministrin nuk firmos lirimin e saj…
O sa mirë me kenë shqiptar…! Kjo është ADRIANA HOBDARI , kusherira e ish-ministrit BUSHATI.
p.s paratë e popullit janë.

ZV/MINISTRI I MPJSH, GENTIAN TARE KONTROLL SA PËR SY E FAQE, NDERSA SEKSERET VAZHDOJNË TË RRJEPIN EMIGRANTËT.


Në Ambasadën tonë në Athinë, as kontrolli tre ditor i një grupi pune i kryesuar nga zv.ministri i MPJSH zoti Genti Tare nuk ka bërë të mundur të ndalojë sadopak turpin në këtë trup dipllomatik, që me anën e sekserve të mbështetur nga vetë njëshi i ambasadës Adriana Hobdari po harbojnë si në çfligun e tyre.
Kontrolli nuk pati kurajon te informonte median shqipatre ne Athine, po ashtu si erdhi ashtu iku, pasi nuk kishte marre konsideratë asgjë nga publikimet e meparshme dhe akuzat e ngritura ndaj kesaj ambasade…
Partia mbi te gjitha.
Sot u largua grupi i punës po problemet qendrojne se nepotizmi dhe të paaftët kanë rrënjët te partia, ndërsa fati i emigranteve te zoti.
SHPËRDORIMET E FONDEVE PUBLIKE DHE ARROGANCA nuk u preken fare nga ky zv.minister që paguhet nga parat e shqiptarve.
Në dijeni për këto marëzira që sekserët janë bërë konsuj dhe shikasit vulosin është jo vetëm ministri përkatls Gent Cakaj me të cilin edhe kam komunikuar për këto turpe po edhe vete kryeministri ku i kam derguar dhe nje video. Por…
Shqiptarë jemi dhe jemi mesuar me këto se eshte partia mbi Shqipërinë.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments