Ndahet nga jeta këngëtarja kosovare, Nexhmije Pagarusha

Aktualitet

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha.

Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare.

Këngëtarja e shumë hiteve prej shumë vjetësh vuante nga një sëmundje e rëndë .

Nexhmie Pagarusha e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?