Kurrë marrëveshje me Serbinë pa kerkuar falje dhe pa njohur pavarësinë e Kosovës.

Shpetim Axhami-PLL

Kurrë marrëveshje me Serbinë pa kerkuar falje dhe pa njohur pavarësinë e Kosovës.

Prandaj nuk duhet asnjë marrvëveshje me Serbinë, duke anashkaluar Kosovën, nderkohë kur serbët nuk kërkojnë falje për masakrat e kryera mbi shqiptarët dhe nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

15 Janar 2020
Plot 21 vite nga Masakra e Reçakut në Kosovë.
Forcat militare dhe paramilitare serbe të Milosheviçit masakruan 45 shqiptarē të pafajshem dhe të paarmatosur kosovare .

z.William Wallker do të deklaronte:

“Nga ajo që pashë nuk nguroj të pershkruaj si masaker dhe krim kundër njerezimit ate qē ka ndodhur ne Recak te Kosoves”

Ishte kjo një ndër arsyet kryesore pse forcat aleate të NATO -s vendosen të nderhyjnë ushtarakisht për të mposhtur regjimin e Milosheviçit.

Serbet duhet të kerkojne falje publike për të gjtha masakrat e bera në Kosovë, vetem atëherë mund të kete negociata dhe marreveshje serioze afatgjate.

Të përjetshem deshmorët e Recakut.
Lavdi të gjthē deshmoreve që dhane jeten per çlirimin dhe pavaresin e Kosoves.
Mirenjohje per forcat aleate te NATO-s që ndihmuan në clirimin dhe pavaresine e Kosoves.

Fotografia e Shpetim Axhami
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments