Meta takon Kryeministrin e Japonisë

Gjatë vizitës që po zhvillon në Japoni Presidenti i Republikës Ilir Meta është pritur në një takim edhe nga Kryeministri i këtij vendi.

“Japonia, një partner shumë i çmuar dhe i besueshëm”, shkruan Meta në shenimin e tij në lidhje me këtë takim.

Ja njftimi i plotë në facebook:

Kënaqësi të pritesha sot nga Kryeministri i Japonisë, z.Shinzo Abe. 

Marrëdhëniet midis dy vendeve tona, të shkëlqyera.

Japonia, një partner shumë i çmuar dhe i besueshëm.

Besojmë se së shpejti, qytetarët shqiptarë të udhëtojnë pa viza drejt Japonisë dhe kryeministri Abe të vizitojë Shqipërinë.

Image
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments